Czynna:
- czwartek: od 8:30 do 9:30
- piątek: od 17:00 do 18:00

Sprawy przedślubne: czwartek: o 19:30
(w wakacje: piątek o 19:30)

Sprawy pogrzebowe: także poza w/w godzinami

Proboszcz (rozmowy): piątek od 17:00 do 18:00
- wymagane uzgodnienie terminu np. telefoniczne

Nieczynna:
w dni paschalne, w odpust i w święta państwowe

Porządek Mszy św.

Rezerwacje terminów intencji mszalnych na 2021 r.
2020-10-23 16:33:39

Rezerwacja terminów intencji mszalnych na 2021 r. jest już realizowana. Można zamówić - także telefonicznie.
zob. także: AKTUALNOŚCI / zakładki / Kalendarium / Bieżące ...

ZMIANA: Od 1. stycznia 2021 r. - Msza św. w dni powszednie o 7:30 (koncelebra), a Msza św. pogrzebowa o 8:15.

Pandemia: zmiany - przypomnienie
2020-10-23 20:10:00

W naszej świątyni (od 24. października) jednocześnie może przebywać około 225 osób (przy 7 m2 na osobę); czyli powinno wystarczyć miejsca dla wszystkich osób dotychczas będących uczestnikami niedzielnej Mszy Św. Usilnie proponujemy, aby część osób zazwyczaj bedących na Mszy św. o godz. 10:30, zechciała przyjść np. na godz. 9:00. Prosimy, aby rozsiąść się równomiernie we wszystkich ławkach i zachować dystans między sobą (chyba, że mieszkamy pod jednym dachem).

Wszystkie spotkania formacyjne grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania.

W dniu 25. października nie będzie spotkania formacyjnego dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

Biskup Gliwicki nadal udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej lub światecznej,  osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz tym, które czują obawę przed zarażeniem; ponadto, ogólną - w okresie trwania restrykcji w obszarze tzw. strefy czerwonej.

Zachęcamy do intensywnej modlitwy zanoszonej do Boga o ustanie pandemii koronawirusa oraz w intencji chorych i ich opiekunów. Módlmy się za służby medyczne, sanitarne, ... .

Nasza pamięć o zmarłych.
2020-10-23 19:52:55

Dla zmarłych czas zasług na życie wieczne kończy się w momencie śmierci; ale tym, którzy czynili dobro, lecz nie byli we wszystkim wierni, my możemy dopomóc po ich śmierci na drodze ich oczyszczenia, poprzez ofiarowaną w ich intencji Eucharystię (w tym przyjętą Komunię Św.), nabożeństwa, modlitwę, w tym modlitwę wstawienniczą (tzw. wypominki), także odpust;

CODZIENNA ADORACJA
2020-10-01 18:09:28

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU
w Kaplicy pw. Jezusa Miłosiernego (w kaplicy zewnętrznej)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy zewnętrznej trwa w dni powszednie w godz.
od 10:00 do 13:00 i od 16:00 do 17:35
.

Przedsionki kościoła są otwarte – od 8:30 do 17:15.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
2020-09-29 22:05:30

Nabożeństwa Różańcowe - codziennie w październiku - o godz. 17:45. Zachęcamy parafian: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach różańcowych. Tych zaś, którzy mają trudności, by dotrzeć do kościoła, zachęcamy do rozważanie części różańca w domach. Wierni, którzy są w łasce uświęcającej i rozważają część różańca mogą zyskać odpust zupełny.

Informacje ...również finansowe
2020-06-07 22:34:33

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej i duszpasterze, dziękują Wam tą drogą, Drodzy Parafianie, za dotychczasowe formy zaangażowania w naszej parafii. Prosimy jednocześnie o przekazanie poniższej informacji Parafianom starszym, zwłaszcza niemającym dostępu do internetu.

Modlitwa - na ten czas... i nie tylko
2020-10-15 22:24:34

MODLITWA

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Św. Józefie Opiekunie Kościoła - módl sie za nami!
św. Rito, św. Rozalio, św. Rochu, św. Sebastianie, św. Korono - módlcie się za nami! Amen

Inicjatywy pomocowe - dla seniorów
2020-04-07 21:19:42

Inicjatywy pomocowe