Czynna:
- czwartek: od 8:30 do 9:30
- piątek: od 17:00 do 18:00

Sprawy przedślubne: czwartek: o 19:30
(w wakacje: piątek o 19:30)

Sprawy pogrzebowe: także poza w/w godzinami

Proboszcz (rozmowy): piątek od 17:00 do 18:00
- wymagane uzgodnienie terminu np. telefoniczne

Nieczynna:
w dni paschalne, w odpust i w święta państwowe

Porządek Mszy św.

PODCZAS WAKACJI (od 1.07. do 31.08.)
2020-06-30 21:46:03

PORZĄDEK  WAKACYJNY  W  PARAFII:

- Msza św. w niedziele i święta - bez zmian; Msza św. w dni powszednie - o 8:00 i 18:30
    - okazja do sakramentu pokuty i pojednania – przed każdą Mszą św. 15 min. oraz w soboty od (!) 18:00 do 18:30
    - nie będzie nieszporów w soboty
    - nieszpory niedzielne - jak zwykle o 18:00
    - adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy zewnętrznej - zob. news'a poniżej
    - nie będzie czynny punkt charytatywny diakonii „Caritas” (sprawy bardzo pilne - bedą załatwiane poprzez kancelarię)
    - Poradnia Małżeńska i Rodzinna będzie czynna jak zwykle (tj. w 2. poniedziałki miesiąca)
    - kancelaria będzie czynna jak zwykle, a sprawy przedślubne – nie w czawrtki, lecz w piątki o 19:30

CODZIENNA ADORACJA
2020-06-30 21:46:10

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU
w Kaplicy pw. Jezusa Miłosiernego (w kaplicy zewnętrznej)

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy zewnętrznej trwa w dni powszednie w godz. od 10:00 do 13:00 i od 16:00 do 18:20. Przedsionki kościoła są otwarte – od 8:30 do 18:00.

Przypomnienie
2020-06-30 21:46:51

Przypominamy, iż osoby, które podczas pandemii uznały w swoim sumieniu, że popełniły grzech ciężki, a nie miały możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty, gdy wtedy wzbudziły w sercu żal doskonały (czyli kierując się miłością do Boga) i przystąpiły do Komunii św. realnie albo duchowo, to obecnie będąc w światyni, przed przystąpieniem do Komunii Św. powinny one najpierw przystąpić do spowiedzi w konfesjonale.

Biskup Gliwicki obecnie (od 30. maja) udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej lub światecznej tylko osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.

Podczas spowiedzi w konfesjonale mamy zawsze zakryte usta i nos maseczką! W świątyni obowiązuje noszenie maseczki ochronnej i zachowanie bezpiecznych odległości.

Informacje ...również finansowe
2020-06-07 22:34:33

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej i duszpasterze, dziękują Wam tą drogą, Drodzy Parafianie, za dotychczasowe formy zaangażowania w naszej parafii. Prosimy jednocześnie o przekazanie poniższej informacji Parafianom starszym, zwłaszcza niemającym dostępu do internetu.

Modlitwa - na ten czas... i nie tylko
2020-05-21 22:23:18

Modlitwa

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła.
O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

Maryjo uzdrowienie chorych, św. Józefie Opiekunie Kościoła - módlcie sie za nami!
św. Rito, św. Rozalio, św. Rochu, św. Sebastianie, św. Korono - módlcie się za nami! Amen

PIELGRZYMKA - MALTA (na razie nie jest odwołana)
2019-12-04 22:15:42

MALTA 2020 – Śladami św. Pawła:
LA VALETTA – MDINA – RABAT – MOSTA – MELLIEHA – POPEYE VILLAGE - GOZO – SENGLEA – VITTORIOSA- COSPICUA

1 dzień: Zbiórka na lotnisku o godzinie 4:00; wylot wstępnie planowany o 6:00 z Pyrzowic, przylot na Maltę przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg

2 dzień: śniadanie, wycieczka do Vallety stolicy Malty: zobaczymy Katedrę Św. Jana Chrzciciela wraz z obrazem Caravaggia oraz miejscem pochówku Wielkich Mistrzów Zakonu, Ogrody Barraca, Kościół św. Pawła rozbitka z relikwiami Świętego, Pałac Wielkiego Mistrza, obiadokolacja i nocleg

strony: 1

św. Bernard z Clairvaux

XV Niedziela okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

ww
Strona przystosowana do przeglądarek: Internet Explorer 8, Firefox 3.5 i wyżej, Opera 10 i wyżej