Data wpisu Opis
31/12/2011 Z prac remontowo - budowlanych i zakupów w bieżącym roku przeprowadzone zostały następujące: wykonano więszość okien i witraży do kościoła, wyremontowano dach dzwonnicy, wykonany został drenaż na dziedzińcu kościoła, pomalowano kościół po remoncie stropu, zainstalowano nowe wyświetlacze tekstów, zakupiono Drogi do nieba dla wiernych do dolnego kościoła oraz nowy dzwonek przy zakrystii.
20/12/2011 We wtorek wieczorem o godz. 19.00 miało miejsce spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja i Tv Trwam. Jak każdego roku, gościem był ks. biskup Gerard Kusz.
18/12/2011 W niedzielne popołudnie o godz. 15.00 kapłani parafii odprawili Mszę św. i przygotowana była wieczerza wigilijna dla seniorówm i chorych. Dzieci z Przedszkola nr 41 przygotowały występ jasełkowy dla umilenia czasu seniorom.
16/12/2011 Spotkanie opłatkowe dla Odnowy w Duchu Świętym odbyło się w piątek 16 grudnia o godz.19.30.
04/12/2011 Podczas Mszy św. o godz. 10.30 w niedzielę 4 grudnia na kandydatów na ministrantów zostali przyjęci: Broja Maksymilian, Żukowski Radosław, Gwadera Maciej, Gwozdek Bartłomiej.
11/11/2011 W piątek 11 listopada grupa ministrantów, lektorów i członków młodzieżowej scholi wspólnie z ks. Arturem wybrali się na wycieczkę do Czernej koło Krzeszowic.Tam zwiedzili klasztor ojców Karmelitów i uczestniczyli we Mszy św. w sanktuarium MB Szkaplerznej. Po Mszy św. nawiedzili kaplicę z relikwiami św. Rafała Kalinowskiego oraz cmentarz ojców i sióstr z Karmelu. Spacerem przeszli przez wzgórze, na którym ustawiono przepiękne stacje Drogi Krzyżowej. W drodze powrotnej zaczerpnęli relaksu w parku wodnym w Dąbrowie Górniczej i zatrzymali się w przyszowskim zamku, aby nasycić się pyszną pizzą. Na końcu przywitał ich znak drogowy z napisem Gliwice.
16/10/2011 Kolejne spotkanie dla osób w jesieni życia i chorych przygotowała parafia w niedzielę 16 października.Msza św. w intencji zebranych odprawiona została o godz.15.00. Po Mszy św. ks. proboscvz zaprosił uczestników do auli. Ciepły posiłek i zimna płyte zapewniliPaństwo Żbikowscy. Ciasto i herbatę przygotowały Panie z Caritasu. Zebrani między sobą dzielili się swoimi radościami i smutkami. Ks. proboszcz z każdym z uczestników rozmawiał. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa.
15/10/2011 Z inicjatywy Koła Przyjaciół Radia Maryja i pod opieką Małgorzaty Wesoły w sobotę 15 października wyruszyła pielgrzymka do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po drodze był Wawel, gdzie wspólnie odmówiono różaniec w intencji Ojczyzny a następnie wszyscy zeszli do krypty, w której umieszczony jest sarkofag z ciałami Pary Prezydenckiej, która wraz z 94 osobami z elity narodu polskiego zginęła 10 kwitnia 2010 r. w Smoleńsku. Na sarkofagu złożono wiązankę biało - czerwonych róż.W Łagiewnikach najpierw w starym kościele uczczono relikwie św. siostry Faustyny. Po południu o godz. 15.00 w Bazylice odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia i zgromadzeni uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez kardynała Macharskiego, kóra rozpoczynała peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w archidiecezji krakowskiej.
15/10/2011 W sobotę 15 października o godz. 9.30 ks. Proboszcz odprawił Mszę św. dla osób w jesieni życia i chorych. Po Mszy w auli parafialnej odbyło się okolicznościowe spotkanie połączone z poczęstunkiem.
08/10/2011 W sobotę 8 października odbyła się Pielgrzymka Bractwa Żywego Różańca do sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Msza św. w Rudach odprawiona została o godz.10.30.
01/10/2011 W sobotę 1 października odbyła się Pielgrzymka Caritas do sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Uczestniczyli w niej członkowie parafialnego zespołu Caritas. msza św. w Rudach odprawiona była o godz. 10.30.
16/09/2011 Młodzież z parafii uczestniczyła w nocnej Pielgrzymce Młodzieży do MB Pokornej w Rudach. Po Mszy św. odprawionej w gliwickiej katedrze o północy 16. września młodzi wyruszyli w kierunku Wójtowej Wsi i Ostropy. Pierwszym przystaniem był kościół w Ostropie, gdzie miała miejsce pół godzinna adoracja Najśw. Saramentu, była okazja do spowiedzi a na koniec poczęstunek gorącą herbatą. W czasie wędrowania o godzinie trzeciej nad ranem odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, tuż przed kościołem w Smolnicy. O wschodzie słońca pielgrzymi dotarli do Pilchowic, gdzie czekały pyszne pączki i gorąca herbata. Po wyjściu na dalszą wędrówkę odśpiewano Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. W godzinach rannych zmęczeni pielgrzymi dotarli do Rud.
14/09/2011 W dniach 14 - 24 września odbyła się Pielgrzymka do Fatimy.
18/06/2011 W sobotę 18 czerwca o godz. 15.00 z związku z uroczystością odpustową ku czci NMP, Matki Kościoła - ks. Proboszcz odprawił Mszę św. dla seniorów i chorych, a po Mszy św. odbyło się spotkanie w auli. Sponsorem posiłku była rodzina Żbikowskich. Ciastka i herbatę przygotowały Panie z Caritasu. Na zakończenie spotkania zebrani modlitewnie polecili sprawy Kościoła Bożej Matce i Chrystusowi.
11/06/2011 Kolejny 8 raz na naszym Osiedlu w dniach 11 i 12 czerwca miał miejsce Festyn Parafialno - Osiedlowo - Integracyjny z inicjatywy Ks. Proboszcza. W sobotę 11 czewca od rana na terenie szkoły i basenu odbyały się zawody i konkursy z nagrodami, a od godz. 16.00 na terenie ogrodu parafialnego do godz. 22.00 trwały zabawy, konkursy, pokazy i zabawa taneczna. W niedzielę 12 czerwca zabawa rozpoczęła się w godzinach popołudniowych w ogrodzie parafialnym. Uczestnicy Festynu mogli posilić się bogosem, kiełbasą i kaszanką z rożna, piwem, ciaskami, kawą i herbatą oraz zimnymi napojami. Atrakcją dla dzieci była zjeżdżalnia, dmuchany zamek i suchy basen.Dla miłosników koni była jazda konikiem i bryczką. Zabawa trwała o godz. 22.00.
29/05/2011 Koncert Pieśni Maryjnych wyśpiewał w naszym kościele - w niedzielę o godz. 17.00 - chór parafialny Parafii katedralnej w Gliwicach.
15/04/2011 W piątek 15 kwietnia ulicami osiedla przeszli wierni uczestnicząc w Drodze Krzyżowej. Uczestników było duzo więcej niż w poprzednich latach.Rozważania przygotowane przez ks. Proboszcza Bernarda były pogłębieniem przeżytych rekolekcji. Na zakończenie Drogi Krzyżowej przez 'Hymn o miłości' uwielbiono Boga.
13/04/2011 W czasie rekolekcji wielkopostnych w środę 13 kwietnia o godz. 15.00 odprawiona została Msza św. z nauką rekolekcyjną i udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.Spotkanie w auli miało charakter świateczno - wielkanocny podczas którego zgromadzeni posilili się smacznym zurkiem z jajkiem, białą kiełbasą z buraczkami i chlebem oraz wędlinami. Posiłek ten podarowali Państwo Żbikowscy. Stoły były udekorowane gałązkami palmowymi i bukszpanem podarowanym przez kwiaciarkę, Panią Ewę.Ciasta, herbatę i kawę podarowali członkowie parafialnego zespołu Caritas. Na koniec zebrani pod przewodnictwem proboszcza, Ks. Bernarda Mroncza odmówili modlitwę za ofiarodawców i zaśpiewali radosne Alleluja.
10/04/2011 W dniach 10-13 kwietnia odbyły się rekolekcje parafialne, którym przewodniczył ks. ppłk dr Jerzy Niedzielski, kapelan jednostki wojskowej 4161 - 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej. Frekwencja była fantastyczna.Gdyby trzeba było nadać jeden temat tym rekolekcjom, to należało by je zatytułować: 'Bóg sam wystarczy'.
04/03/2011 W piatek 04 marca w naszym kościele z rąk ks.biskupa gerarda Kusza i ks. infułata Konarada Kołodzieja 45 młodych chrześcijan przyjęło Sakrament Bierzmowania.
09/01/2011 W niedzielę 09 stycznia o godz. 17.00 odbył się koncert kolędowy. Grupa muzykujących uczniów i nauczycieli z Ujazdu Śląskiego przygotowała i wykonała piekny koncert - dla małej niestety grupki Parafian z Sikornika. Młodzi wykonali zarówno tradycyjne kolędy jak i pieśni o bożonarodzeniowej tematyce.