Data wpisu Opis
12/06/2022 Podczas pielgrzymki chórzystów naszej diecezji do Rud Raciborskiej biskup Andrzej Iwanecki udzielił błogosławieństwa absolwentom kursu dla psałterzystów. Wśród piętnastu psałterzystów studium przygotowawcze ukończyła Jolanta Klatka, nasza parafianka. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej posługi w naszej parafii!
26/03/2022 Po południu do naszej parafii przyjechała pierwsza część zamówionych organów pochodzących z Norwegii. Parafianie wspólnie podjęli się rozładowania części instrumentu, którego montaż i ostateczne ukończenie planowane jest na 2024 rok. Dziękujemy wszystkim za ochotne włączenie się (w każdej formie) w to parafialne dzieło!
17/02/2022 O godzinie 18.30 w dolnym kościele odbyła się Eucharystia oraz nabożeństwo z modlitwą w intencji uzdrowienia. Następnie była możliwość uczestnictwa w „Wieczorze z Ewangelią”, podczas którego posługiwał m.in. ks. Krzysztof Kralka.
13/02/2022 Dotychczasowy wikariusz naszej parafii, ks. Michał Picz został mianowany wikariuszem w sąsiedniej parafii w Ostropie. Na jego miejsce przyszedł do naszej parafii ks. Jakub Płonka, który posługiwał w parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach oraz wykłada filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Księdzu Michałowi życzymy obfitych łask w nowym miejscu posługiwania (oraz żeby zawsze pamiętał o naszej parafii) a ks. Jakubowi dobrego zadomowienia się w naszej parafii oraz Bożego błogosławieństwa!
02/02/2022 Mszę Świętą o godz. 17.00 ubogacił śpiew chóru parafialnego wraz z chórem z parafii Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Po Mszy świętej parafianie mogli wsłuchiwać się oraz włączyć w śpiew kolęd przygotowanych przez oba chóry. Dziękujemy za Waszą obecność, upiększenie Liturgii Święta Ofiarowania Pańskiego i wspólną modlitwę. Liczymy na kolejny raz w najbliższym czasie!
30/01/2022 W Opolu na ręce biskupa Rudolfa Pierskały została złożona wola podjęcia przygotowania do święceń diakonatu stałego naszego parafianina, Mariusza Bocheńskiego. Pamiętamy o Tobie w modlitwie i życzymy obfitości Bożych darów!
01/01/2022 Także w tym roku z racji obostrzeń sanitarnych nie odbyły się odwiedziny kolędowe w tradycyjnej formie. Wierni z wybranych ulic przychodzili o godz. 17.00 w podany dzień tygodnia do kościoła na Mszę Świętą, celebrowaną w ich intencji.