CODZIENNA ADORACJA JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU
w kaplicy pw. Jezusa Miłosiernego (w kaplicy zewnętrznej)
jest to adoracja w ciszy – trwa w dni powszednie, od kwietnia do listopada

Nabożeństwo Drogi Światła – 2024

Nabożeństwo „Drogi Światła” odbywa się się w piątki – 5,, 12., 19., 26. kwietnia o godz. 17:45; przynosimy świece (z okapnikami).

Nabożeństwo w swoim układzie jest podobne do nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Zawiera rozważania wokół 14 spotkań Pana Jezusa z Apostołami oraz uczennicami i uczniami po Jego zmartwychwstaniu.

KONGRES EUCHARYSTYCZNY W NASZEJ DIECEZJI – 2024 r. P. - W NASZEJ PARAFII

Modlimy się o owocność czasu Kongresu Eucharystycznego... (zobacz poniżej)

„Celem, jaki stawiam przed kongresem, jest także ponowne umożliwienie doświadczenia realnej obecności Chrystusa Zmartwychwstałego i żywego w Eucharystii, doświadczenie rzeczywistej wspólnoty, złożonej z ludzi z krwi i kości, których spotykamy na naszej drodze" – mówił w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego (36/2023) bp Sławomir Oder, Biskup Ordynariusz Diecezji Gliwickiej.

Młodzi na Progu – Letni wyjazd – zaproszenie

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież z Sikornika i okolic na jedyny w swoim rodzaju Letni Wyjazd.

To połączenie kolonii, w pięknej nadmorskiej miejscowości, z wieloma atrakcjami oraz zajęć służących integracji, komunikacji, budowaniu więzi i poznawaniu Boga. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę, która nie tylko posiada odpowiednie umiejętności, ale też całym sercem angażuje się w stworzenie niezapomnianej atmosfery wyjazdu!

Miejsce: Jarosławiec, Ośrodek „Barka” (barka-jaroslawiec.pl)

MAMY ORGANY!

Dnia 23. marca 2022 r. zostały przywiezione do naszej parafii używane 35. głosowe organy piszczałkowe firmy Norsk Orgel - Haarmonium, z katedry w Hamar w Norwegii, tam wybudowane w 1966 r.

Aktualizacja:
Dotychczas Parafianie złożyli całościowo w darze na ten cel 339,5 tys. zł. (kwota na dzień 29. lutego 2024 r.). To oznacza, że po odliczeniu dokonanej zapłaty, na dokończenie instalacji organów aktualnie posiadamy zebranych 186,5 tys. zł.

Wyrażam Wam Drodzy Parafianie serdeczne podziękowanie za wpłaty dokonywane na zakup tego instrumentu.
Bogu niech będzie chwała, a darczyńcom dzięki!

Ks. Bernard / Wasz proboszcz

Przed nami: powiększenie tzw. prospektu (tj. szafy organowej), czyszczenie oraz odrestaurowanie i zainstalowanie instrumentu. Uruchomienie organów w naszej świątyni zostało przesunięte na wrzesień 2024 r.

1,5 % podatku – na katolickie organizacje pożytku publicznego

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1,5 % swojego podatku dochodowego, należnego za poprzedni rok podatkowy – zamiast budżetowi państwa – na rzecz organizacji pożytku publicznego. Serdecznie zachęcamy do przekazania 1,5 % na organizacje i stowarzyszenia katolickie.

Można w/w 1,5% złożyć m. in. na Caritas Diecezji Gliwickiej, na utrzymanie ośrodka rehabilitacyjnego w Rusinowicach, czy też na inne organizacje i stowarzyszenia katolickie naszej diecezji, na Fundację „Młodzi na Progu”.

Medytuję słowo Boże i modlę się nim ...

Zajmij się słowem Bożym, a wtedy Ono zajmie się tobą! To nie ty czytasz Biblię, to Bóg czyta ją tobie.

„Biblii  nie  powinno  się  czytać,  tylko  ją  przeżywać” (Roman Brandstaetter).

JAK  CZYTAĆ,  MEDYTOWAĆ  BIBLIĘ?  JAK  MODLIĆ  SIĘ  SŁOWEM  BOŻYM ?
Osiem kroków - refleksji i modlitwy wokół słowa Bożego:

Święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Pawła Pilśniaka

27. maja br. o godz. 10:00 w katedrze gliwickiej diakon Paweł Pilśniak przyjął święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera z rąk biskupa gliwickiego Sławomira Odera.

Następnie, 28. maja br. o godz. 12:00 w naszej świątyni ks. Paweł celebrował Eucharystię prymicyjną.

Nabożeństwo odprawił 28. maja ok. godz. 16:45, w kościele w Kozłowie koło Gliwic.

Zdjęcia z uroczystości święceń i Mszy prymicyjnej: zobacz w Galerii