Nowa strona internetowa

Prezentujemy nową, z nowymi mozliwościami, stronę internetową parafii. Oprócz odświeżonej szaty graficznej, zostało wdrożone nowe menu strony. Strona jest dostosowana pod smartfony i tablety (tekst czcionki można powiększać - AAA).
      Nowości:
1. Na stronie GŁÓWNEJ (startowej) - na bieżąco (info - w dniach poprzedzających pogrzeb) informujemy w NEKROLOGACH o terminie Mszy św. pogrzebowej w intencji osoby, której pogrzeb odbędzie się w najbliższym czasie; informacja jest powtórzona w zakładce INFORMACJE / nekrologi
2. Na stronie NASZA PARAFIA / statystyki w zakładce Zmarli są podawane informacje o osobach zmarłych w ostatnim czasie (w aktualnym roku)
3. Więcej jest ciekawych nowych linków (na dole strony GŁÓWNEJ), także w zakładce POLECAMY / linki
4. Nowa galaria zdjęć ogólnych (wyk. w 2020 r.) zobacz - na stronie GALERIA / zdjęcia ogólne
5. Na stronie głównej (startowej) na dole strony poprzez okno DAROWIZNA ("kafelek") można dokonać bezpiecznej szybkiej wpłaty pieniężnej na rzecz naszej parafii; nadal można dar pieniężny składać również drogą zwyczajnego przelewu bankowego - zob. strona KONTAKT
6. Na stronie głównej (startowej) po prawej stronie w oknie WARTO WIEDZIEĆ wśród polecanych linków, jest link dostepu do naszej parafii na kanale na You Tube (tam można prześledzić m. in. nauczanie podczas misji parafialnych w 2013 r.)
7. Można rezerwować terminy intencji mszalnych online poprzez naszą stronę; wejść: INFORMACJE / rezerwacja terminów intencji mszalnych online lub INFORMACJE / wolne terminy Mszy św.
8. Tekst (czcionkę) na stronie i podstronach można powiększać (AAA) - w laptopie, tablecie, smartfonie.
9. Treść intencji mszalnych (także pogrzebowych, zbiorowych), także wolne terminy intencji mszalnych na stronie są aktualizowane na bieżąco.
10. Stronę można czytać w tłumaczeniu na  język angielski i niemiecki.
11. Warto korzystać z wewnętrznej wyszukiwarki treści.
12. Na stronie głównej warto często zaglądać do Tweetów papieża Franciszka.
13. WARTO WIEDZIEĆ, na stronie głównej - to nowinki i linki do ciekawych treści aktualnych.

Modlitwa – na ten czas... i nie tylko

MODLITWA
„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Medytuję słowo Boże i modlę się nim ...

Zajmij się słowem Bożym, a wtedy Ono zajmie się tobą! To nie ty czytasz Biblię, to Bóg czyta ją tobie.

„Biblii  nie  powinno  się  czytać,  tylko  ją  przeżywać” (Roman Brandstaetter).

JAK  CZYTAĆ,  MEDYTOWAĆ  BIBLIĘ?  JAK  MODLIĆ  SIĘ  SŁOWEM  BOŻYM ?
Osiem kroków - refleksji i modlitwy wokół słowa Bożego: