Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie

ZAPRASZAMY  NA  MSZĘ  ŚW.  I  NABOŻEŃSTWO  W  INTENCJI  O  UZDROWIENIE,

które odbędą się w naszym kościele, pw. NMP Matki Kościoła w Gliwicach - Sikorniku,
w dn. 17. czerwca (czwartek) o godz. 18:30.

I. Komunia Święta dzieci - 2021

W dniach 16, 23 i 30. maja br., podczas Mszy św. sprawowanej o godzinie 9:00, 53. dzieci (w trzech grupach) po raz pierwszy przystąpiło do pierwszej Komunii Św.
Dziękujemy i gratulujemy rodzicom, chrzestnym, babciom i dziadkom; dziękujemy ks. proboszczowi, śp. ks. Sebastianowi, katechetom Irenie Ciosk i Krzysztofowi Mączyńskiemu, Państwu Iwonie i Dariuszowi Żukowskim oraz osobom ze wspólnoty Odnowy w Duchu Świetym, za wszelki trud włożony w to dzieło. Dziękujemy za wsparcie także ich wychowawczyniom Paniom Renacie  i Katarzynie.

Dzieciom życzymy, aby odtąd często przystepując do Komunii Św., współpracowały z łaską Bożą oraz przy wsparciu osób im najbliższych przez cały czas dojrzewały do głębi życia słowem Bożym i w łasce Bożej.

zob. zdjęcia: galeria

Nowa strona internetowa

Prezentujemy nową, z nowymi mozliwościami, stronę internetową parafii. Oprócz odświeżonej szaty graficznej, zostało wdrożone nowe menu strony. Strona jest dostosowana pod smartfony i tablety (tekst czcionki można powiększać - AAA).
      Nowości:
1. Na stronie GŁÓWNEJ (startowej) - na bieżąco (info - w dniach poprzedzających pogrzeb) informujemy w NEKROLOGACH o terminie Mszy św. pogrzebowej w intencji osoby, której pogrzeb odbędzie się w najbliższym czasie; informacja jest powtórzona w zakładce INFORMACJE / nekrologi
2. Na stronie NASZA PARAFIA / statystyki w zakładce Zmarli są podawane informacje o osobach zmarłych w ostatnim czasie (w aktualnym roku); ponadto, w poprzednich 10. latach
3. Więcej jest ciekawych nowych linków (na dole strony GŁÓWNEJ), także w zakładce POLECAMY / linki
4. Nowa galaria zdjęć ogólnych (wyk. w 2020 r.) zobacz - na stronie GALERIA / zdjęcia ogólne
5. Na stronie głównej (startowej) na dole strony poprzez okno DAROWIZNA ("kafelek") można dokonać bezpiecznej szybkiej wpłaty pieniężnej na rzecz naszej parafii; nadal można dar pieniężny składać również drogą zwyczajnego przelewu bankowego - zob. strona KONTAKT
6. Na stronie głównej (startowej) po prawej stronie w oknie WARTO WIEDZIEĆ wśród polecanych linków, jest link dostepu do naszej parafii na kanale na You Tube (tam można prześledzić m. in. nauczanie podczas misji parafialnych w 2013 r.)
7. Można rezerwować terminy intencji mszalnych online poprzez naszą stronę; wejść: INFORMACJE / rezerwacja terminów intencji mszalnych online lub INFORMACJE / wolne terminy Mszy św.
8. Tekst (czcionkę) na stronie i podstronach można powiększać (AAA) - w laptopie, tablecie, smartfonie.
9. Treść intencji mszalnych (także pogrzebowych, zbiorowych), także wolne terminy intencji mszalnych na stronie są aktualizowane na bieżąco .
10. Stronę mozna czytać w tłumaczeniu na  język angielski i niemiecki.
11. Warto korzystać z wewnętrznej wyszukiwarki treści.
12. Na stronie głównej warto często zaglądać do Tweetów papieża Franciszka.
13. WARTO WIEDZIEĆ, na stronie głównej - nowinki i linki do ciekawych treści aktualnych.

Pandemia: zmiany – przypomnienie

W górnej świątyni równocześnie aktualnie (od 13. czerwca) może przebywać około 50% osób, nie wliczając w tę liczbę osób zaszczepionych (czyli ok. 500 osób). Zachowujemy bezpieczny dystans – także w drodze do i od Komunii Św. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się na stoliku przy środkowej bramie kościoła.

Zasadniczo ciągle we wnetrzu nosimy maskę zakrywającą nos i usta; nosimy ją bezwględnie, zawsze w bramie świątyni wchodząc i wychodząc z niej, idąc do i wracając od Komunii Św. Natomiast, jeżeli ktoś ma duże trudności z oddychaniem podczas trwania Mszy św., a wokół niego nikt blisko w ławce nie siedzi, to można lekko maskę zsunąć (np. z nosa). Zachowujemy bezpieczny dystans - także w podczas procesji, drodze do i od Komunii Św.

W niedziele Komunia Św. do ust jest podawana tylko w środkowej procesji, a w dni powszednie wzdłuż prezbiterium - najpierw na dłoń, pod koniec do ust.

Przyjęcie Komunii św. na dłoń (zobacz, jak to prawidłowo czynić): https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w dalszym ciągu odwiedzamy tylko na wezwanie.

Modlitwa - na ten czas... i nie tylko

MODLITWA
„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał,
spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.

Informacje... finansowe

Dziękujemy Wam tą drogą, Drodzy Parafianie, za dotychczasowe materialne formy zaangażowania w naszej parafii. Prosimy jednocześnie o przekazanie poniższej informacji Parafianom starszym, zwłaszcza niemającym dostępu do internetu.

Modlitwa - O pokój.

MODLITWA O POKÓJ
(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,
Ty, który jesteś naszym pokojem,
Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,
Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,
Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!
Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Medytuję słowo Boże i modlę się nim ...

„Biblii  nie  powinno  się  czytać,  tylko  ją  przeżywać” (Roman Brandstaetter).

Zajmij się słowem Bożym, a wtedy Ono zajmie się tobą! To nie ty czytasz Biblię, to Bóg czyta ją tobie.

Osiem kroków refleksji i modlitwy wokół słowa Bożego:

JAK  CZYTAĆ,  MEDYTOWAĆ  BIBLIĘ?  JAK  MODLIĆ  SIĘ  SŁOWEM  BOŻYM ?