Odbywają się w soboty po pierwszym piątku miesiąca w godz. od 8:00 do 11:00 (gdy przypada uroczystość - przenosi się je na następną sobotę); wyjątki: zamiast w styczniu - w sobotę przed świętami Narodzenia Pańskiego, w sobotę przed Niedzielą Palmową, zamiast na początku grudnia - w ostatnią sobotę listopada.
Terminy sakramentalnych odwiedzin chorych w 2024 r.:
3.II.; 2.III.; 23.III. 4.V.; 8.VI.; 6.VII.; 3.VIII.; 7. IX.; 5.X.; 2.XI.; 23.XI.; 14.XII.
Kapłana, aby udzielił sakramentu pokuty, namaszczenia i Komunii Św. (Wiatyku), można też wezwać do osby chorej, starszej wiekiem na indywidualną prośbę w dowolnym terminie.
Na stole w domu chorego są przygotowane:
Stół nakryty obrusem, krzyż, zapalona świeca; jeśli jest udzielany sakrament namaszczenia chorych: szklanka z pitną wodą i łyżka, także kawałek waty.
Jeżeli ma być udzielony sakrament namaszczenia chorych, to każdorazowo chory lub jego opiekun (-ka) zgłasza ten fakt - na probostwie (np. telefonicznie).
Sakrament namaszczenia chorych i starszych - w kościele:
jest udzielany zawsze podczas Mszy św. sprawowanej dla chorych i osób w jesieni życia podczas rekolekcji wielkopostnych - w r. 2024: 12. marca (wtorek) o godz. 16:00.
Istnieje możliwość zgłoszenia osób chorych pragnących przyjąć Komunię Świętą w każdą niedzielę. Posługę tę pełnią wtedy diakon i nadzwyczajni świeccy pomocnicy udzielania Komunii Świętej. Osoby pragnące przyjąć Komunię św. w domu zgłaszają ten fakt telefonicznie.