Nauczyciele lekcji religii - katecheci

NAUCZYCIELE  LEKCJI  RELIGII  -  KATECHECI
posługujący w szkołach na terenie naszej parafii oraz w naszej społeczności

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5: Liceum Ogólnokształcące nr 8; Szkoła Podstawowa nr 30; Przedszkole Miejskie nr 41

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15: Szkoła Podstawowa nr 41; Przedszkole Miejskie nr 29

Krąg Biblijny

Rok szkolny 2021/2022
Prowadzący:
ks. Koppel Adam   tel. 32  232 58 38 w. 5

Bierzmowanie - Przygotowanie do sakramentu

Młodzież szkoły ponadpodstawowej:

Sakrament pokuty i pojednania:   w trzecie czwartki miesiąca o godz. 17:50 (dolny kościół)
Eucharystia: w trzecie czwartki miesiąca o godz. 18:30

Udzielenie sakramentu bierzmowania
wiosna - 2024 r.

więcej informacji - będą podane

Pierwsza Komunia Święta dzieci – przygotowanie

Klasy trzecie szkoły podstawowej:

Rok szkolny 2021/22

Prowadzący: ks. Proboszcz tel.  32  232 58 38 w. 2 / katechetka Ciosk Irena

Przygotowanie: Kluczowym elementem przygotowania jest dbałość o regularne,  wraz z rodzicami (opiekunami), uczestnictwo dzieci w niedzielnej i świątecznej Eucharystii (polecamy Mszą św., szczególnie w 2. i 4. niedzielę miesiąca o godz. 10:30, z homilią przystosowaną dla dzieci); ponadto, czytanie w domu fragmentu Pisma Św. (np. raz w tygodniu) i codzienna modlitwa.

Ponadto, dzieci uczestniczą:

• w  cotygodniowej Mszy świętej szkolnej lub nabożeństwie w czwartki o 17:00 (za wyjątkiem: w grudniu – „roraty”, a w styczniu - nie będzie, z racji odwiedzin kolędowych)
  • w dwóch lekcjach religii w szkole
  • w spotkaniach formacyjnych w parafii (siedmiu) i próbach – dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych

Spotkania dla rodziców (opiekunów) – raz w miesiącu w niedzielę w auli (jest zapewniona opieka dla dzieci najmłodszych)
Spotkania dla dzieci – raz w miesiącu, prowadzone przez katechetkę (-tę), odbywają się w świątyni lub w domu katechetycznym; są to spotkania w formie ćwiczeń (łącznie z bezpośrednim praktycznym przygotowaniem dziecka do sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii Św.).

Deklaracja – uczestnictwa w katechezie parafialnej w 2021/22 r.: pobierz plik

szczegóły formacji – poniżej