Nauczyciele lekcji religii - katecheci

NAUCZYCIELE  LEKCJI  RELIGII  -  KATECHECI
nauczający w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii i w naszej społeczności

ROK  2023/24

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5: Liceum Ogólnokształcące nr 8; Szkoła Podstawowa nr 30; Przedszkole Miejskie nr 41

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15: Szkoła Podstawowa nr 41; Przedszkole Miejskie nr 29

INFO: z powodu  braku kadry do nauczania - czasowo nie odbywają sie lekcje relgii w Przedszkolu nr 29 i w Przedszkolu 41 w klasach zerowych.

Krąg Biblijny

Rok duszpasterski 2023/2024
Prowadzący:
ks. Koppel Adam   tel. 32  232 58 38 w. 5

Bierzmowanie - Przygotowanie do sakramentu

W przygotowaniu uczestniczy młodzież szkoły ponadpodstawowej oraz młodzież starsza:

Sakrament pokuty i pojednania:   w trzecie piątki miesiąca o godz. 18:00 (dolny kościół)
Eucharystia: w trzecie piątki miesiąca o godz. 18:30

przygotowanie w grupach (formacja) jest dwuletnie:

drugi rok formacji (klasy drugie szkoły ponadpodstawowej) - prowadzący: ks. Koppel Adam ( tel. 32 232 58 38, w. 5) oraz animatorzy

pierwszy rok formacji (aktualne klasy pierwsze szkoły ponadpodstawowej) - prowadzący: ks. Rafał Grajczyk ( tel. 32 232 58 38, w. 3) oraz animatorzy

więcej informacji – poniżej…

Pierwsza Komunia Święta dzieci – przygotowanie

Klasy trzecie szkoły podstawowej:

Rok katechetyczny 2023/24

Prowadzący (spotkania parafialne): ks. proboszcz, tel.  32  232 58 38 w. 2 / katechetka Ciosk Irena

Przygotowanie: Kluczowym elementem przygotowania jest dbałość o regularne,  wraz z rodzicami (opiekunami), uczestnictwo dzieci w niedzielnej i świątecznej Eucharystii (polecamy Mszę św. "rodzinną" w każdą niedzielę miesiąca o godz. 10:30, z homilią przystosowaną dla dzieci); ponadto, czytanie w domu fragmentu Pisma Św. (np. raz w tygodniu) i codzienna modlitwa.

Ponadto, dzieci uczestniczą:

• w  cotygodniowej Mszy świętej szkolnej lub nabożeństwie w czwartki o 17:00 (za wyjątkiem: w grudniu – „roraty”, a w styczniu - nie będzie, z racji odwiedzin kolędowych)
  • w dwóch lekcjach religii w szkole
  • w spotkaniach formacyjnych w parafii (siedmiu) i próbach – dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych

Spotkania dla rodziców (opiekunów) – raz w miesiącu w niedzielę w auli (jest zapewniona opieka dla dzieci najmłodszych)
Spotkania dla dzieci – raz w miesiącu, prowadzone przez katechetkę (-tę), odbywają się w świątyni lub w domu katechetycznym; są to spotkania w formie ćwiczeń (łącznie z bezpośrednim praktycznym przygotowaniem dziecka do sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii Św.).

Deklaracja – uczestnictwa w katechezie parafialnej w 2023/24 r.; dostarczamy ją (najpóźniej do końca sierpnia) elektronicznie do parafii lub w formie papierowej do katechety w szkole lub do kancelarii: pobierz plik

Spotkanie informacyjne: 11. września 2023 r. – o 19:30

szczegóły formacji – poniżej: