ks. Bernard Józef Mroncz - proboszcz

ks. Bernard MronczUrodzony 25. lutego 1957 r. w Bytomiu Rozbarku. Pochodzi z Parafii św. Jacka w Bytomiu Rozbarku. Ukończył szkołę podstawową w Bytomiu Rozbarku oraz liceum ogólnokształcące w Bytomiu. Studiował i formował się do święceń kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Opolskiej w Nysie; magister teologii - moralnej (KUL).
Praktykę diakonacką odbył w parafii św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu.
Sakrament święceń przyjął 16. maja 1982 r. w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła w Gliwicach. Słowa przyjęte, jako motto w posłudze kapłańskiej: „Nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg.” (1 Kor 3, 7).

ks. Sebastian Gambuś - wikariusz

ks. Sebastian Gambuś Śp. Ks. Sebastian pochodził z parafii św. Marcina w Tarnowskich Górach - Starych Tarnowic. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk księdza biskupa Jana Wierczorka w Katedrze Gliwickiej w dniu 7. czerwca 2003 r.

Ustanowiony w naszej parafii 1.09.2014 r.

Po ciężkiej chorobie nowotworowej, zmarł nagle 30. grudnia 2020 r. Pochowany został na cmentarzu w Nakle Śląskim.

ks. Michał Picz - wikariusz

k. Michał PiczUrodził się 10. czerwca 1991 r. w Bytomiu. Pochodzi z parafii św. Anny w Bytomiu. Ukończył Technikum Elektryczno - Elektroniczne w Bytomiu. Przez wiele lat był ministrantem. Bliski jest mu Ruch Światło–Życie.

Sakrament święceń przyjął  w katedrze gliwickiej 8. czerwca 2019 r.

Interesuje się muzyką, lubi słuchać różnych gatunków muzyki, szczególnie na żywo, jeździł na koncerty. Oprócz tego gra na gitarze i na klawiszach. Uwielbia ogólnie sport, najbardziej lubi grę w siatkówkę, ale gra też w piłką nożną, biega, jeździ na rowerze. Jego pasją jest kibicowanie, szczególnie polskim sportowcom.

Ustanowiony w naszej parafii 1.09.2019 r.

Kontakt: tel. 32  232 58 38 w. 3

ks. Jan Łojczyk - rezydent

ks. Jan Łojczyk Urodzony: 11.03.1965 r. Olesno Śl.
Pochodzi: Parafia Bożego Ciała w Oleśnie Śl.
Sakrament święceń: 16.06.1990 r., Opole
Ustanowiony rezydentem w naszej parafii: 9.2001 r.

Dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej: od 11.2019 r.

Kontakt: tel. - Centrala Caritas Diecezji, Gliwice, ul. Ziemowita 2

Księża i zakonnica - pochodzący z naszej parafii

Księża, którzy posługiwali w naszej parafii