MAMY ORGANY!

Dnia 23. marca 2022 r. zostały przywiezione do naszej parafii używane 35. głosowe organy piszczałkowe firmy Norsk Orgel - Haarmonium, z katedry w Hamar w Norwegii, tam wybudowane w 1966 r.

Aktualizacja:
Dotychczas Parafianie złożyli całościowo w darze na ten cel 332 tys. zł. (kwota na dzień 31. stycznia 2024 r.). To oznacza, że po odliczeniu dokonanej zapłaty, na dokończenie instalacji organów aktualnie posiadamy zebranych 188 tys. zł.

Wyrażam Wam Drodzy Parafianie serdeczne podziękowanie za wpłaty dokonywane na zakup tego instrumentu.
Bogu niech będzie chwała, a darczyńcom dzięki!

Ks. Bernard / Wasz proboszcz

Przed nami: przebudowa (stalowa konstrukcja na wiatrownice i piszczałki) oraz powiększenie tzw. prospektu (tj. szafy organowej), czyszczenie oraz odrestaurowanie i zainstalowanie instrumentu. Uruchomienie organów w naszej świątyni jest planowane na 19. lub 20. maja 2024 r.

Kwota za zakupiony w marcu 2022 roku, za sam używany instrument, wyniosła 33 tys. euro (153 tys. zł).
Odkupienie używanych lub wykonanie nowych szaf organowych, tzw. prospektu oraz całkowity montaż organów będą realizowane z chwilą, gdy będzie zebrana wystarczająca pozostała kwota. Szacujemy, że może ona jeszcze wynieść ponad 150 tys. zł.

Relacja fotograficzna z rozładunku organów, które dotarły do nas w skrzyniach – zobacz w: GALERIA / 2022 r.