Pierwsza Komunia Święta dzieci – przygotowanie

Klasy trzecie szkoły podstawowej:

Rok szkolny 2021/22

Prowadzący: ks. Proboszcz tel.  32  232 58 38 w. 2 / katechetka Ciosk Irena

Przygotowanie: Kluczowym elementem przygotowania jest dbałość o regularne,  wraz z rodzicami (opiekunami), uczestnictwo dzieci w niedzielnej i świątecznej Eucharystii (polecamy Mszą św., szczególnie w 2. i 4. niedzielę miesiąca o godz. 10:30, z homilią przystosowaną dla dzieci); ponadto, czytanie w domu fragmentu Pisma Św. (np. raz w tygodniu) i codzienna modlitwa.

Ponadto, dzieci uczestniczą:

• w  cotygodniowej Mszy świętej szkolnej lub nabożeństwie w czwartki o 17:00 (za wyjątkiem: w grudniu – „roraty”, a w styczniu - nie będzie, z racji odwiedzin kolędowych)
  • w dwóch lekcjach religii w szkole
  • w spotkaniach formacyjnych w parafii (siedmiu) i próbach – dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych

Spotkania dla rodziców (opiekunów) – raz w miesiącu w niedzielę w auli (jest zapewniona opieka dla dzieci najmłodszych)
Spotkania dla dzieci – raz w miesiącu, prowadzone przez katechetkę (-tę), odbywają się w świątyni lub w domu katechetycznym; są to spotkania w formie ćwiczeń (łącznie z bezpośrednim praktycznym przygotowaniem dziecka do sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii Św.).

Deklaracja – uczestnictwa w katechezie parafialnej w 2021/22 r.: pobierz plik

szczegóły formacji – poniżej

Dzieci ze szkoły podstawowej nr 41
2 lekcje religii w szkole – ks. Koppel Adam, tel.: 32  232 58 38

Formacja parafialna (w kościele lub w domu katechetycznym) – rodziców i dzieci (jest zapewniona opieka nad małymi dziećmi)
Dzieci mieszkajace w naszej parafii, a uczęszczające do innych szkół: biorą udział – jak poniżej

Spotkanie informacyjne: 13. września 2021 r. – o 19:15

Terminy spotkań formacyjnych dla rodziców i dzieci w roku 2021/22 - o godz. 9:20
26.09.; 24.10.; 28.11.; 12.12.; 23.01.; 27.03.; 24.04.

Spotkanie organizacyjne: data będzie podana

Jeżeli przygotowanie i 1. Komunia Św. ma się odbyć poza parafią aktualnego zamieszkania dziecka (nie zameldowania), uzyskuje się zgodę na przeniesienie z naszej parafii do innej.
Jeżeli przygotowanie i 1. Komunia Św. dziecka ma się odbyć w naszej parafii, również okazuje się zgodę przeniesienia z parafii aktualnego jego miejsca zamieszkania do naszej.

Jeżeli dziecko było ochrzczone poza naszą parafią – do końca stycznia dostarczany jest skrócony akt chrztu z parafii, w której odbył się chrzest.

Próby liturgiczne przed uroczystością 1. Komunii Św.: terminy – będą podane

SAKRAMENTY - 2021/22 r.

Sakrament pokuty i pojednania
Sakrament pokuty i pojednania (1): dzieci - 9. kwietnia 2022
Sakrament pokuty i pojednania (2): dzieci i rodzice - 14. maja 2022 r.

Pierwsza Komunia Święta dzieci
Msza Święta – 15.05. 2022 r. o godz. 9:00
Nabożeństwo – 15.05.
o godz. 16:00

„Biały” Tydzień
Nabożeństwa i Msza św.: od 16. do 20. maja –  o godz. 18:00 i 18:30.

Więcej informacji o Sakramencie Eucharystii znajdziesz w dziale:
Duszpasterstwo -> Sakramenty -> Eucharystia