14 – 21 sierpnia

XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA
14 – 21 sierpnia 2022 r. P.

W  PARAFII:

• Uroczystość ku czci Wniebowzięcia NMP będziemy obchodzić w poniedziałek; porządek Mszy św. – niedzielny; wieczorna niedzielna Msza św. – jest z liturgii uroczystości; w tym dniu zapraszamy na Nieszpory Maryjne.
  • Uroczystość ku czci św. Jacka, patrona Metropolii Górnośląskiej, będziemy obchodzić środę.

POZA  PARAFIĄ:

• Metropolitalne uroczystości odpustowe w sanktuarium w Rudach odbędą się 15. sierpnia; Msza św. – o godz. 11:00, nieszpory – o godz. 15:00.
  • Diecezjalna piesza pielgrzymka Gliwicka na Jasną Górę rozpocznie się w czwartek w katedrze; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8:00; zakończenie – Mszą św. celebrowaną na Jasnej Górze w sobotę o godz. 15:00. „Duchowych” pielgrzymów zapraszamy do katedry na rozpoczęcie pielgrzymki; można także w te dni wziąć udział we Mszy św. w swojej parafii łącząc się duchowo z osobami pielgrzymującymi.
  • Pielgrzymka niewiast do sanktuarium w Piekarach Śl. odbędzie się w przyszłą niedzielę.

7 – 14 sierpnia

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA
7 – 14 sierpnia 2022 r. P.

W  PARAFII:

• Składamy podziękowanie za złożone dary pieniężne (także poprzez przelewy bankowe) na utrzymanie oraz na inwestycje i organy naszej parafii; ponadto, wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie w pracach.
  • Różaniec „Fatimski” będzie rozważany w sobotę o godz. 17:45.
  • Msza św. wieczorna w przyszłą niedzielę – będzie z uroczystości Wniebowzięcia NMP.

POZA  PARAFIĄ:

• Piesza pielgrzymka na Górę św. Anny wyruszy z kościoła pw. Wszystkich Świętych w piątek; zapisy – w tamtejszej parafii.
  • Koncerty twórczości chóralnej Norberta Blachy oraz warsztaty gospel z jego twórczością odbędą się w drugiej połowie sierpnia; bliższe informacje – na plakacie i w internecie; udział w warsztatach – po wcześniejszych zapisach.

31 lipca – 7 sierpnia

XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
31 lipca – 7 sierpnia 2022 r. P.

W  PARAFII:

• Kościół w Polsce zachęca do abstynencji od spożywania alkoholu w miesiącu sierpniu.
  • Odpust zupełny tzw. „porcjunkuli” można zyskać podzwykłymi warunkami jeden raz - dzisiaj lub 2. lub 7. sierpnia, ale tylko w jeden z tych dni.
  • Spotkania grup apostolskich odbędą się w tym tygodniu.
  • Różaniec będzie rozważany w środę o godz. 18:00.
  • Pierwszy czwartek i piątek miesiąca będziemy obchodzić w tym tygodniu.
  • Nabożeństwo eucharystyczne będzie odprawione w czwartek o godz. 18:00.
  • Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzić w sobotę.
  • Godzinki ku czci NMP będą śpiewane w sobotę o godz. 8:00.
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę.
  • Zbiórka pieniężna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

POZA  PARAFIĄ:

• Ks. biskup Jan Kopiec zaprasza na odpust do sanktuarium w Rudach 15. sierpnia.