XI NIEDZIELA ZWYKŁA
13 - 20 czerwca 2021 r. P.

W  PARAFII:

• Rezerwacja terminów intencji mszalnych odtąd jest możliwa także poprzez naszą stronę internetową; bliższe informacje – na naszej głównej stronie internetowej (aktualności). Nie rezerwujemy terminów intencji mszalnych poprzez przelew konta bankowego (poprzez przelew bankowy przesyłamy tylko dar pieniężny z okazji zamówionej intencji).
  • W górnej świątyni równocześnie może aktualnie przebywać około 50% osób, nie wliczając w tę liczbę osób zaszczepionych (czyli ok. 500 osób).
  • Dzieci klas trzecich przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania w czwartek o godz. 16:00.
  • Msza św. szkolna – dziękczynna, za dary Boże otrzymane w roku katechetycznym i szkolnym będzie sprawowana w czwartek o godz. 17:00.
  • Młodzież klas ósmych przystąpi do sakramentu pokuty i pojednania w czwartek o godz. 17:50 oraz uczestniczy we Mszy św. o godz. 18:30.
  • Eucharystia i nabożeństwo z modlitwą w intencji uzdrowienia odbędą się w czwartek o godz. 18:30.
  • Zbiórka pieniężna do puszek w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby charytatywne naszej parafii.
  • Foldery (dwa rodzaje), o tematyce, jak dzieci uchronić od złego wpływu w sieci internetu oraz niewłaściwych treści seksualnych, zaadresowane do rodziców dzieci w wieku od klasy drugiej wzwyż, są do pobrania bezpłatnie na stoliku.
  • Są wolne intencje mszalne od września.

POZA  PARAFIĄ:

• Koncert pieśni sakralnych, w wykonaniu zespołu wokalnego Luna Plena odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16:45, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • Studium muzyki kościelnej, diecezjalna szkoła muzyczna oraz ognisko muzyczne przyjmują zapisy na naukę wokalistyki, gry na organach, na fortepianie (także – naukę dla dzieci); informacje – w gablocie.
  • Kurs na pełnienie funkcji wychowawcy (w różnych sposobach uczestnictwa) jest organizowany w Starym Opactwie w Rudach; szczegóły – na afiszu.
  • Wydział Teologiczny Uniwersytetu w Opolu ogłasza nabór kandydatów na wydział teologii, teologii kanonicznej i orientalistyki chrześcijańskiej.

X NIEDZIELA ZWYKŁA
6 - 13 czerwca 2021 r. P.

W  PARAFII:

• Składamy podziękowanie za dary pieniężne (również za składane na konto bankowe), a złożone na funkcjonowanie i na inwestycje naszej parafii oraz na zakup organów; ponadto, wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie w pracach na rzecz parafii i świątyni.
  • Wspominając fakt, że 5. czerwca, 40 lat temu rozpoczęto budowę naszego kościoła, dziękujemy Bogu za wszelkie dobro, zmarłych i żyjących polecamy modlitewnie Bogu, a żyjącym wyrażamy ponownie wielką wdzięczność za wielkie zaangażowanie w to dzieło.
  • Składany do puszek dar pieniężny jest przeznaczony na budowę świątyni pw. Opatrzności Bożej w Warszawie; darczyńcom wyrażamy naszą wdzięczność.
  • Na nabożeństwa i procesje eucharystyczne, zapraszamy do czwartku o godz. 18:00; do udziału w procesji zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, także pozostałe dzieci.
  • Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego będziemy obchodzić w piątek; jest to także dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  • Do sakramentu pokuty i pojednania dzieci klas od czwartej do siódmej przystąpią w piątek o godz. 16:00.
  • Na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy do udziału od piątku do końca czerwca o godz. 18:00.
  • Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny uczcimy w sobotę.
  • Msza św. w intencji mieszkańcó naszego miasta będzie sprawowana w sobotę o godz. 18:30.
  • Są wolne intencje mszalne od września.
  • Foldery (dwa rodzaje), o tematyce, jak dzieci uchronić od złego wpływu w sieci internetu oraz niewłaściwych treści seksualnych, zaadresowane do rodziców dzieci od klasy drugiej wzwyż, są do pobrania bezpłatnie na stoliku.

POZA  PARAFIĄ:

• Zapraszamy ludzi młodych, od 15. roku życia, na PreFestiwal Życia, który odbędzie się od piątku do niedzieli w parafii Wszystkich Świętych i Katedrze Gliwickiej; zapisy poprzez wydarzenie na Facebook’u katedralnym oraz na parafialnej stronie katedry gliwickiej.
  • Rekolekcje „Jezus Żyje” – 3 turnusy odbędą się na Górze św. Anny w lipcu; trwają zapisy.

TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ
30 maja - 6 czerwca  2021 r. P.

W  PARAFII:

• W uroczystość Trójcy Świętej, kończy się tzw. okres przyjęcia Komunii Św. wielkanocnej.
  • Święto nawiedzenia NMP będziemy obchodzić w poniedziałek.
  • Nabożeństwa eucharystyczne do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane w czerwcu codziennie o godz. 18:00.
  • O naszych dzieciach modlitewnie pamiętać będziemy we wtorek.
  • Prosimy o przyniesienie kwiatów do ołtarza i płatków kwiatowych na procesję (przynosimy je do wtorku wieczora).
  • Z racji Roku św. Józefa w środę po Mszy św. porannej odbędzie się nabożeństwo ku Jego czci.
  • Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej będziemy obchodzić w czwartek; Msza św. w środę wieczorem – będzie z uroczystości. Eucharystia wraz z procesją eucharystyczną dookoła kościoła będzie sprawowana o godz. 7:30 (nadal obowiązują ograniczenia sanitarne); dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do udziały w procesji; dzieci do klasy drugiej włącznie zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji wokół kościoła. Parafian, prosimy o udekorowanie swoich domów (okien) mimo, iż procesja ulicami nie odbędzie się.
  • Na nabożeństwa i procesje eucharystyczne dookoła kościoła zapraszamy od piątku do następnego czwartku o godz. 18:00; zapraszamy także dzieci pierwszokomunijne i sypiące kwiatki.
  • Pierwszy piątek i sobotę miesiąca będziemy obchodzić w tym tygodniu.
  • Biskup dla Diecezji Gliwickiej na piątek udziela dyspensy od obowiązku wstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.
  • Zbiórka pieniężna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na inwestycje parafialne oraz do puszek na budowę świątyni pw. Opatrzności Bożej w Warszawie.

POZA  PARAFIĄ:

• Nauki przedślubne odbędą się online w czerwcu.
  • Rekolekcje „Jezus Żyje” kilkudniowe – 3 turnusy odbędą się w lipcu na Górze św. Anny; zapisy trwają .