26 września - 3 października

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA
26 września - 3 października 2021 r. P.

W  PARAFII:

• Zapraszamy na stanowe nauki rekolekcyjne o godz. 19:30: małżonków - dzisiaj; wdowy i wdowców - w poniedziałek; rodziców - we wtorek; chorych i seniorów - we wtorek o godz. 16:00,  na nauki ogólne – podczas Mszy św. o 7:30 i 18:30, do sakramentu pokuty i pojednania – przed każdą Mszą św.; więcej informacji – w gablocie i na stronie internetowej.
  • Krąg biblijny w tym tygodniu nie odbędzie się.
  • Msza św. wraz z udzielaniem sakramentu bierzmowania będzie sprawowana w czwartek o 18:30; zapraszamy do udziału także parafian.
  • Pierwszy piątek i sobotę miesiąca będziemy obchodzić w tym tygodniu.
  • Dzieci klas od czwartej do siódmej przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania w piątek o godz. 16:00.
  • Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci codziennie w październiku o godz. 17:45; wierni, którzy są w łasce uświęcającej i rozważają jedną część różańca, mogą zyskać odpust zupełny.
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę; prosimy o zgłaszanie osób w zakrystii lub kancelarii.
  • Zbiórka pieniężna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów inwestycyjnych naszej parafii, a do puszek na cele Caritas diecezji i naszej parafii.

POZA  PARAFIĄ:

• Msza św. inaugurująca nowy Rok Akademicki będzie sprawowana w katedrze w piątek o godz. 18:00.
  • Pielgrzymka członków Caritas do sanktuarium w Rudach odbędzie się w sobotę.
  • Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Gliwickiej zaprasza na spotkanie Pracowników Służby Zdrowia w sobotę w kościele pw. Chrystusa Króla; początek spotkania o godz. 16:00.

19 - 26 września

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
19 - 26 września 2021 r. P.

W  PARAFII:

• Składany do puszek dar pieniężny jest przeznaczony na cele charytatywne naszej parafii; darczyńcom wyrażamy serdeczne podziękowanie.
  • Spotkania liturgiczne przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19:15.
  • Prasa katolicka, w tym wydanie Gościa Niedzielnego o błog. Kard. Wyszyńskim, jest do nabycia w zakrystii.
  • Zbiórka do puszek na odbudowę spalonej szkoły katolickiej w Lublińcu - NIE ODBĘDZIE SIĘ.
  • Rekolekcje parafialne odbędą się od 26. do 29. września; przewodzić im będzie ks. Janusz Czenczek, egzorcysta naszej diecezji. Nauka stanowa dla małżonków odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19:30.

POZA  PARAFIĄ:

• Koncert muzyki klasycznej i nie tylko, pt. „Wielki  Polak - Kardynał Stefan Wyszyński” odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w kościele pw. św. Bartłomieja.
  • Urząd Statystyczny przypomina, że udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowy.

12 - 19 września

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
12 - 19 września 2021 r. P.

W  PARAFII:

• Darczyńcom wyrażamy wdzięczność za dar pieniężny złożony na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  • Tydzień Wychowania w Kościele w Polsce: poprzez pogłębienie wiedzy (m. in. za pomocą internetu), refleksję i modlitwę, niech będzie wsparciem dla rodziców, wychowawców i wychowanków.
  • Różaniec „Fatimski” będzie rozważany w poniedziałek o godz. 17:45.
  • Zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I. Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:15.
  • Święto Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obchodzone we wtorek.
  • Krąg Biblijny odbędzie się we wtorek o godz. 19:15.
  • Spotkanie diakonii Caritas i grupy misyjnej odbędzie się w środę o godz. 19:15.
  • Uczniowie klas ósmych i młodzież do sakramentu pokuty przystąpi w czwartek o godz. 17:50 (w dolnym kościele).
  • Msza św. dla uczniów klas ósmych i młodzieży, będzie sprawowana w czwartek o godz. 18:30.
  • Eucharystia i nabożeństwo wraz z modlitwą o uzdrowienie będą sprawowane w czwartek o godz. 18:30 w naszym kościele.
  • Świętego Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodych, będziemy czcili w sobotę.
  • Zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania (przeniesionego z marca) odbędzie się w piątek o godz. 19:15.
  • Zbiórka pieniężna do puszek w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele charytatywne naszej parafii.
  • Jest do nabycia wydanie Gościa Niedzielnego o błog. Kard. Wyszyńskim.

POZA  PARAFIĄ:

• Zbiórka makulatury odbędzie się w centrali Caritas w piątek i sobotę.
  • Pielgrzymka nocna młodzieży z Gliwic do sanktuarium w Rudach odbędzie się z piątku na sobotę.
  • Msza św. w intencji złotych jubilatów małżeńskich będzie sprawowana w sobotę w katedrze o godz. 10:00.
  • Kurs biblijny będzie odbywać się w Centrum Edukacyjnym przy katedrze.
  • Kurs formatora – dla liderów, animatorów lub osób prowadzących grupy – będzie odbywać się w Centrum Edukacyjnym przy katedrze.