16 - 23 stycznia

II NIEDZIELA ZWYKŁA
16 - 23 stycznia 2022 r. P.

W  PARAFII:

• Składany do puszek dar pieniężny jest przeznaczony na potrzeby Caritas naszej parafii; darczyńcom wyrażamy naszą wdzięczność.
  • Tydzień Modlitw oJedność Chrześcijan w Kościele Powszechnym będzie trwaćod wtorku do 25. stycznia; zachęcamy do udziału we Mszy św. sprawowanej w dni powszednie i do modlitwy w tej intencji.
  • Do sakramentu pokuty i pojednania uczniowie klas ósmych i młodzież przystąpi w czwartek o 18:00.
  • Eucharystia i nabożeństwo o uzdrowienie będą sprawowane w czwartek o godz. 18:30.
  • O naszych babciach i dziadkach będziemy pamiętać uczestnicząc w Eucharystii i w modlitwie w piątek i sobotę.
  • Msza św. „kolędowa” (dodatkowa) z liturgii niedzielnej będzie celebrowana w sobotę o godz. 17:00; bardzo prosimy, aby o tej godzinie uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin zamieszkujący przy wyznaczonych ulicach.
  • Prasa katolicka jest dostępna w zakrystii; w wydaniu Gościa Niedzielnego znajduje się druga część Biblii Audio.
  • Prosimy nie przynosić do kościoła starych obrazów, książek i czasopism.

POZA  PARAFIĄ:

• Koncert kolęd, w wykonaniu zespołu wokalnego Luna Plena, odbędzie się w sobotę o godz. 17:30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.

9 - 16 stycznia

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
9 - 16 stycznia 2022 r. P.

W  PARAFII:

• Dziękujemy parafianom za udział w Orszaku Trzech Króli.
  • Składamy podziękowanie za złożony dzisiaj dar pieniędzy na pokrycie kosztów ogrzewania.
  • Spotkanie przygotowujące do posługi lektorek i lektorów dorosłych odbędzie się dzisiaj o godz. 19:30.
  • Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15.
  • Różaniec „Fatimski” będzie rozważany w czwartek o godz. 17:45.
  • Spotkanie grupy młodzieżowej odbędzie się w czwartek o godz. 19:15.
  • Msza św. „kolędowa” (dodatkowa) z liturgii niedzielnej będzie sprawowana w sobotę o godz. 17:00; bardzo prosimy, aby o tej godzinie uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin zamieszkujący przy wyznaczonych ulicach; dar pieniężny - kolędowy jest przeznaczony na wykonanie tapicerki na siedzenia ławek oraz na wykonanie aneksu kuchennego do domu katechetycznego.
  • Zbiórka pieniężna do puszek w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele charytatywne naszej parafii.
  • Odsprzedaż i kupno używanych strojów komunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11:30 w domu katechetycznym.
  • Prosimy nie przynosić do kościoła starych obrazów, książek i czasopism.

POZA  PARAFIĄ:

• Wieczór z Ewangelią odbędzie się w czwartek o godz. 18:45 w Centrum Edukacyjnym przy katedrze.
  • Spotkanie synodalne ludzi młodych odbędzie się w czwartek o godz. 19:30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.

2 - 9 stycznia

II  NIEDZIELA
PO  NARODZENIU  PAŃSKIM
2 - 9 stycznia 2022 r. P.

W  PARAFII:

• Składamy podziękowanie za dary pieniężne, także za złożone drogą przelewu bankowego, a ofiarowane na funkcjonowanie i na inwestycje naszej parafii oraz na zakup organów; ponadto, wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie w pracach.
  • Do nabycia jest jeszcze gazetka i Gość Niedzielny.
  • Spotkania grup apostolskich odbędą się w tym tygodniu.
  • Różaniec będzie rozważany w środę o godz. 18:00.
  • Msza św. „kolędowa” (dodatkowa) będzie celebrowana w środę i w sobotę o godz. 17:00; pozostałe, według planu i uwag zamieszczonych w gazetce; przynosimy do świątyni w malutkim naczyniu wodę do poświęcenia. Prosimy, aby o tej godzinie uczestniczyli przedstawiciele rodzin zamieszkujących przy wyznaczonych ulicach. Dar pieniężny - kolędowy będzie przeznaczony na cele wskazane w gazetce parafialnej.
  • Uroczystość Objawienia Pańskiego będziemy obchodzić w czwartek; w środę wieczorem Msza św. jest z uroczystości. Jest to uroczystość dla katolika nakazana i to tej rangi, co święto Narodzenia Pańskiego i Wielkanocy.
  • Pierwszy piątek miesiąca będziemy obchodzić w tym tygodniu.
  • Zbiórka pieniężna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

POZA  PARAFIĄ:

• Orszak Trzech Króli, z powodu stanu epidemicznego, odbędzie w formie przejazdu samochodami; grupa czerwona – początek na parkingu przy nieczynnym Tesco przy ul. Wielickiej, następnie przejazd do parkingu przy hali widowiskowej „Arena” Gliwice. Samochody dekorujemy elementami koloru czerwonego. Przebieg "Orszaku" będzie relacjonowany na żywo przez radio CCM (93,4 FM); szczegóły – na afiszu.