Poradnia jest czynna

Informacje ogólne o działalności paradni - kontakt podczas podczas godzin urzędowania kancelarii - tel. 32  232 58 38  w. 6
Kontakt bezpośredni z osobą prowadzącą - Banaszek Agnieszka, tel. 793 081 044

Posługa jest możliwa - po telefonicznym uzgodnieniu terminu

Prowadzący: Banaszek Agnieszka i Banaszek Sylwester
Opiekun: Ks. Proboszcz

Zadania

Dokonujesz wyboru swej drogi życiowej? Chcesz być szczęśliwy na wybranej drodze?
Chcesz odpowiedzialnie ją przeżyć ze swoim współmałżonkiem, to skorzystaj z szansy, jaką daje Ci Poradnia Życia Małżeńskiego i Rodzinnego.
W poradni spotkasz się z doradcami parafialnymi, którzy służą i dzielą się swoim doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów małżeństwa i rodziny poprzez:

• nauczenie się siebie, pokochanie swojej osoby jako kobieta, jako mężczyzna oraz wzajemne poznanie siebie
  • nauczenie się rozmowy i komunikacji ze swoim współmałżonkiem, w taki sposób, by sobie pomagać, a nie ranić siebie
  • pokochanie daru płodności, nauczenie się rozpoznawania w małżeństwie wspólnej płodności
  • zapraszanie do swego małżeństwa dzieci między hojnie, a roztropnie
  • prowadzenie siebie wspólnie w szczęśliwości do świętości

Narzeczeni przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa (nowe zasady) są zobowiązani do:

• uczestnictwa w czterech (4) naukach: 1 nauka ewangelizacyjna i 3 nauki przedślubne.
    Odbywają się one cyklicznie w Centrum Edukacyjnym w Gliwicach przy katedrze: cykl obejmuje 4 kolejne wtorki o godz. 19:00 (oprócz świat); nie odbywają się lipcu i sierpniu. Więcej informacji na stronie Centrum Edukacyjnego im. JPII w Gliwicach.
    Nauki ogólne w naszej parafii w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Małżeństwa (na razie) nie odbywają się.

• do uczestnictwa w trzech spotkaniach (konsultacjach) w Poradni Życia Rodzinnego w naszej parafii lub w innej.
    W naszej parafii - uzgodnienie terminu np. telefoniczne - telefon: 32 / 232 58 38 w. 6 (podczas godzin urzędowania kancelarii) lub bezpośrednio - 793 081 044 (Agnieszka Banaszek).

Małżonkowie również mogą pogłębić swoje wiadomości z tej dziedziny; pozostałe możliwości - zob. poniżej.