Kancelistka: Klatka Jolanta
tel. 32  232 58 38 w. 6 (nr wewn. - tylko w godzinach urzędowania)

GODZINY  URZĘDOWANIA:

Kancelaria czynna:

• poniedziałek: od 17:00 do 18:00
  • wtorek:  nieczynna
  • środa:   od 17:00 do 18:00
  • czwartek: od 8:30 do 10:00
  • piątek:   od 16:30 do 18:00
    * w dniach odwiedzin duszpasterskich („kolędy”): sprawy związane z sakramentami (w tym, zaświadczenia dla chrzestnych) – można relizować tylko w czwartki od 8:30 do 10:00 i soboty od 9:00 - 9:30; więcej – zobacz poniżej
  • zapowiedzi przedmałżeńskie: dostarczenie celem ich wygłoszenia, także odebrania po ich wygłoszeniu - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • sprawy formalności przedślubnych: wymagane uzgodnienie terminu (np. telefoniczne)
  • sprawy pogrzebowe:  także poza w/w dniami i godzinami; informacje - zobacz poniżej

Proboszcz (rozmowy): piątki od 17:00 do 18:00 – konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu (np. telefoniczne, e-mail' owe)

Płatności – można realizować gotówką lub kartą

Kancelaria nieczynna:

w święta państwowe oraz w dni paschalne i w dniu odpustu parafialnego (tj. w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Św.).

WAŻNIEJSZE  INFORMACJE

Sprawy dotyczące udzielania sakramentów (w tym, zaświadczeń dla chrzestnych) - są załatwiane wyłącznie przez duszpasterzy podczas w/w godzin urzędowania kancelarii
(wyjątek: w dniach tzw. odwiedzin kolędowych – wtedy są załatwiane tylko w czwartki od godz. 8:30 do 10:00 i w soboty od godz. 9:00 do 9:30; można wyjatkowo w innym terminie, ale uzgodnionym wcześniej np. telefonicznie z duszpasterzem).

Sakrament Chrztu - więcej >

Terminy udzielania sakramentu chrztu dzieciom - w roku 2021:
tylko podczas Mszy św. o godz. 12:00 w następujące dni:   17.01. | 21.02. | 21.03. | 04.04.| 16.05. | 20.06. | 18.07. | 15.08. | 19.09. | 17.10. |21.11. | 25.12.

Eucharystia - więcej >

Intencje mszalne - rezerwacje terminów (zob. WOLNE TERMINY) są przyjmowane w kancelarii w godzinach urzędowania;

na rok 2022 będą przyjmowane począwszy od:

• intencje z okazji okrągłych rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa i urodzin – 18. i 19. października 2021 r.; pozostałe intencje – od 20. października 2021 r.
  • Istnieje możliwość rezerwacji terminu intencji Mszy św. „Gregoriańskich”; aktualnie na 2021 i 2022 r. - brak jest wolnych terminów. Możliwa jest rezerwacja na 2023 r. – tylko na miesiące styczeń, luty, marzec, grudzień, zawsze tylko na godziny ranne.

Można bez ograniczeń  zamawiać intencje mszalne do Mszy św. zbiorowej (tzn. więcej intencji na jednej Mszy św.) sprawowanej w czwartki (z wyjątkiem świąt) o godz. 18:30 (a w adwencie: o 17:30) oraz z okazji jubileuszy ślubnych sprawowanej w 1. niedziele każdego miesiąca, także w drugie święto Bożęgo Narodzenia i Wielkanocy o godz. 12:00 .

Sakrament Małżeństwa - Informacje dla przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa: więcej >

• Szczegółowe informacje dla narzeczonych – poniżej pobierz plik:

Plik w formacie PDF – Wskazówki przedślubne dla narzeczonych

O sakramentach - więcej informacji można znaleźć na stronach w zakładce DUSZPASTERSTWO -> SAKRAMENTY

Sprawy dotyczące ceremonii pogrzebu - więcej >

Księgi metrykalne - chrztów, ślubów i zgonów parafia prowadzi od początku jej istnienia, tj. od końca sierpnia 1988

Jeżeli Państwo są nowymi Parafianami, to zgłoszenie swej przynależności do naszej społeczności prosimy dokonać poprzez wypełnienie formularza (zobacz poniżej). Przed wypełnieniem formularza zapoznajemy się z uwagami tam zamieszczonymi, jak go prawidłowo wypełnić. Oddajemy go w formie papierowej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła albo przesyłamy go drogą elektroniczną.

O przynależnosci do parafii decyduje nie zameldowanie, lecz zamieszkanie (przynajmniej około pół roku). Jeżeli jest rodzina (lub osoby mieszkają razem) - to wypisujemy formularz dla każdej z osób oddzielnie.