Kancelistka: Klatka Jolanta
tel. 32  232 58 38 w. 6 (nr wewn. - tylko w godzinach urzędowania)

GODZINY  URZĘDOWANIA:

Kancelaria czynna:

• poniedziałek: od 17:00 do 18:00
  • wtorek:  nieczynna
  • środa:   od 17:00 do 18:00
  • czwartek: od 8:30 do 10:00
  • piątek:   od 16:30 do 18:00
    * w dniach odwiedzin duszpasterskich („kolędy”): sprawy związane z sakramentami (w tym, zaświadczenia dla chrzestnych) – można relizować tylko w czwartki od 8:30 do 10:00 i soboty od 9:00 - 9:30; więcej – zobacz poniżej
  • zapowiedzi przedmałżeńskie: dostarczenie celem ich wygłoszenia, także odebrania po ich wygłoszeniu - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • przeniesienie formalności przedślubnych (do innej parafii): - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • sprawy formalności przedślubnych (w naszej parafii): wymagane uzgodnienie terminu (np. telefoniczne); jest możliwa wcześniejsza rezerwacja terminu ślubu (śluby nie odbywają się w niedziele i święta nakazane)
  • sprawy pogrzebowe:  także poza w/w dniami i godzinami; szczegółowe informacje - zobacz poniżej

Proboszcz (rozmowy): piątki od 17:00 do 18:00 – konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu (np. telefoniczne, e-mail' owe)

Płatności – można realizować gotówką lub kartą

Kancelaria nieczynna:

Kancelaria parafialna jest nieczynna w soboty, niedziele, uroczystości kościelne i święta państwowe oraz w dni paschalne i w dniu odpustu parafialnego (tj. w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Św.).

WAŻNIEJSZE  INFORMACJE

Sprawy dotyczące udzielania sakramentów (w tym, zaświadczeń dla chrzestnych) - są załatwiane wyłącznie przez duszpasterzy podczas w/w godzin urzędowania kancelarii
(wyjątek: w dniach tzw. odwiedzin kolędowych – wtedy są załatwiane tylko w czwartki od godz. 8:30 do 10:00 i w soboty od godz. 9:00 do 9:30; można wyjatkowo w innym terminie, ale uzgodnionym wcześniej np. telefonicznie z duszpasterzem).

Sakrament Chrztu - więcej >

Terminy udzielania sakramentu chrztu dzieciom - w roku 2021:
tylko podczas Mszy św. o godz. 12:00 w następujące dni:   17.01. | 21.02. | 21.03. | 04.04.| 16.05. | 20.06. | 18.07. | 15.08. | 19.09. | 17.10. |21.11. | 25.12.

Sakrament Eucharystii - więcej >

Intencje mszalne - rezerwacje terminów (zob. WOLNE TERMINY) są przyjmowane w kancelarii w godzinach urzędowania;

na rok 2022 będą przyjmowane począwszy od:

• intencje z okazji okrągłych rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa i urodzin – 18. i 20. października 2021 r.; pozostałe intencje – od 21. października 2021 r.
  • Istnieje możliwość rezerwacji terminu intencji Mszy św. „Gregoriańskiej”: aktualnie na 2021 i 2022 r. - brak jest wolnych terminów; możliwa jest rezerwacja na 2023 r. – tylko na miesiąc grudzień, zawsze tylko na godziny ranne.
    „Msza św. Gregoriańska” – plik do pobrania

Można bez ograniczeń  zamawiać intencje mszalne do Mszy św. zbiorowej (tzn. więcej intencji na jednej Mszy św.):
sprawowanej w czwartki (z wyjątkiem świąt) o godz. 18:30 (w adwencie: o 17:30) oraz z okazji rocznicy ślubu, sprawowanej o godz. 12:00 w 1. niedziele każdego miesiąca oraz w grudniu w 2. święto Bożęgo Narodzenia i 2. święto Wielkanocy.

Sakrament Małżeństwa – Informacje dla przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa: więcej >

• Szczegółowe informacje dla narzeczonych – poniżej:

Ponierz plik (w formacie PDF) – Wskazówki przedślubne dla narzeczonych

_________________________________________________________________________________________________________________________________

O sakramentach - więcej informacji można znaleźć na stronach w zakładce DUSZPASTERSTWO -> SAKRAMENTY

Sprawy dotyczące ceremonii pogrzebu - więcej >

Księgi metrykalne - chrztów, ślubów i zgonów parafia prowadzi od początku jej istnienia, tj. od końca sierpnia 1988

Jeżeli Państwo są nowymi Parafianami, to zgłoszenie swej przynależności do naszej społeczności prosimy dokonać poprzez wypełnienie formularza (zobacz poniżej). Przed wypełnieniem formularza, jak go prawidłowo wypełnić, zapoznajemy się z uwagami tam zamieszczonymi. Oddajemy go w formie papierowej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła albo przesyłamy go drogą elektroniczną.

O przynależnosci do parafii decyduje nie zameldowanie, lecz tylko fakt zamieszkania (przynajmniej około pół roku). Jeżeli jest rodzina (lub osoby zamieszkują razem) - to wypisujemy formularz dla każdej z osób oddzielnie.

Administratorem danych osobowych podanych w ramach formularza jest Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła z siedzibą przy ul. Pliszki 20, 44-114 Gliwice Sikornik. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim. Szanujemy Państwa dane i chronimy je. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych przez Administratora można kontaktować się z wykorzystaniem powyższych danych adresowych. Szczegółowe informacje na ten temat oraz praw, jakie Państwu przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności - zobacz: stopka strony parafialnej.