Kancelaria

Kancelistka: Klatka Jolanta
tel. 32  232 58 38, wewn. 6 (nr wewn. - tylko w godzinach urzędowania)

 

GODZINY  URZĘDOWANIA:

KANCELARIA  CZYNNA

poniedziałek: od 17:00 do 18:00

wtorek:  nieczynna

środa:   od 17:00 do 18:00

czwartek: od 8:30 do 10:00

piątek:   od 16:30 do 18:00

UWAGA: w dniach odwiedzin duszpasterskich („kolędy”): sprawy związane z sakramentami (w tym, zaświadczenia dla chrzestnych) – można realizować tylko do południa  - w czwartki od 8:30 do 10:00 i soboty od 9:00 - 9:30;

inne informacje:

  • zapowiedzi przedmałżeńskie: dostarczenie celem ich wygłoszenia, także odebrania po ich wygłoszeniu - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • przeniesienie formalności przedślubnych (do innej parafii): - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • sprawy formalności przedślubnych (w naszej parafii): wymagane uzgodnienie terminu (np. telefoniczne); jest możliwa wcześniejsza rezerwacja terminu ślubu (śluby nie odbywają się w niedziele i święta nakazane)
  • sprawy pogrzebowe:  także poza w/w dniami i godzinami; szczegółowe informacje - zobacz poniżej
  • proboszcz (rozmowy): piątki od 17:00 do 18:00 – konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu (np. telefoniczne, e-mail' owe)

Płatności – można realizować gotówką lub kartą

KANCELARIA  NIECZYNNA

Kancelaria parafialna jest nieczynna w uroczystości kościelne i święta państwowe oraz w dni paschalne i w dniu odpustu parafialnego (tj. w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Św.).

więcej  informacji: zob.  poniżej ...

 

WAŻNIEJSZE  INFORMACJE

Sprawy dotyczące udzielania sakramentów (w tym, zaświadczeń dla chrzestnych) - są załatwiane wyłącznie przez duszpasterzy podczas w/w godzin urzędowania kancelarii
(wyjątek: w dniach tzw. odwiedzin kolędowych – wtedy są załatwiane tylko w czwartki od godz. 8:30 do 10:00 i w soboty od godz. 9:00 do 9:30; można wyjatkowo w innym terminie, ale uzgodnionym wcześniej np. telefonicznie z duszpasterzem).Sakrament Chrztu - więcej >

Terminy udzielania sakramentu chrztu dzieciom - w roku 2024: tylko w niedziele, podczas Mszy św. o godz. 12:00 w następujące dni: 21.01. | 18.02. | 31.03. | 21.04.| 19.05. | 16.06. | 21.07. | 18.08. | 15.09. | 20.10. |17.11. | 25.12.


Sakrament Eucharystii - więcej >

Intencje mszalne - rezerwacje terminów - są przyjmowane osobiście w kancelarii lub telefonicznie (w godzinach urzędowania biura parafialnego), oraz internetowo (zob. na naszej stronie: WOLNE TERMINY lub REZERWACJA INTENCJI); uwaga: parafia zastrzega sobie prawo do modyfikacji treści intencji.

UWAGA: (!) nie zamawiamy nigdy terminów intencji mszalnych poprzez samo tylko wysłanie przelewu pieniężnego na konto bankowe (wyciągi bankowe nie są przeglądane regularnie); przelewem bankowym jedynie przesyłamy mszalny dar pieniężny (tzw. stypendium mszalne). Czynimy to: zob. ZAKŁADKA: KONTAKT - DAROWIZNA - stypendium mszalne  (przelewy bankowe); podaje się tylko: datę i godzinę celebrowanej Mszy św. oraz dane darczyńcy.

ZAMAWIANIE  TERMINÓW  INTENCJI  INTERNETOWO - wystarczy wejść na podstronę INFORMACJE / do zakładki rezerwacja intencji mszalnych online albo do zakładki wolne terminy intencji Mszy św. Następnie, wypełniamy rubryki formularza i potwierdzamy konieczne rubryki.
Po rezerwacji terminu, najpóźniej do dwóch dni roboczych urzędowania kancelarii, osoba zamawiająca zawsze otrzymuje potwierdzenie tego faktu na wskazany nr telefonu lub adres e-mailowy.
Możliwość rezygnacji z dokonanej przez internet rezerwacji  terminu Mszy św. istnieje, ale już nie  internetowo, lecz tylko poprzez kontakt bezpośredni w biurze lub telefoniczny podczas godzin urzędowania kancelarii.

___________________

Na rok 2024 rezerwacje terminów intencji mszalnych będą przyjmowane:

  • intencje z okazji okrągłych rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa i urodzin – od 14. do 18. października 2024 r.; natomiast wszystkie intencje – od 21. października 2024 r.
  • Istnieje możliwość rezerwacji terminu intencji Mszy św. „Gregoriańskiej” na styczeń, luty, marzec i grudzień danego roku, zawsze tylko o godz. 7:30;  aktualnie możliwa jest rezerwacja na 2025 r. – na miesiące: styczeń, luty, marzec, grudzień.
    Co to jest „Msza św. Gregoriańska”? – zobacz: plik do pobrania

Można bez ograniczeń w ciągu roku zamawiać intencje do Mszy św. zbiorowej (tzn. więcej intencji celebrowanych przez jednego prezbitera), sprawowanej w czwartki (z wyjątkiem świąt) o godz. 18:30 (uwaga: w adwencie: o 17:30). Msza św. zbiorowa jest sprawowana także - z okazji rocznicy ślubu w 1. niedziele każdego miesiąca o godz. 12:00, oraz w 2. święto Narodzenia Pańskiego o godz. 12:00 i w 2. święto Wielkanocy o godz. 12:00.

____________________

SPOSOBY  SPRAWOWANIA  MSZY  ŚW.:

Od 1. grudnia do 31. marca – Msza św. w dni powszednie o 7:30 jest koncelebrowana;
Od 1. kwietnia do 30. czerwca – Msza św. w dni powszednie o 18:30 jest koncelebrowana;
Od 1. września do 30. listopada – Msza św. w dni powszednie o 18:30 jest koncelebrowana.


Sakrament Małżeństwa – Informacje dla przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa: więcej >

  • Szczegółowe informacje dla narzeczonych – poniżej:

Pobierz plik (w formacie PDF) – Wskazówki przedślubne dla narzeczonych

_________________________________________________________________________________________________________________________________

O sakramentach - więcej informacji można znaleźć na stronach w zakładce DUSZPASTERSTWO -> SAKRAMENTY


Sprawy dotyczące ceremonii pogrzebu - więcej >


Księgi metrykalne - chrztów, ślubów i zgonów parafia prowadzi od początku jej istnienia, tj. od końca sierpnia 1988


Jeżeli Państwo są nowymi Parafianami, to zgłoszenie swej przynależności do naszej społeczności prosimy dokonać poprzez wypełnienie formularza (zobacz: w pliku PDF lub Word). Przed wypełnieniem formularza, jak go prawidłowo wypełnić, zapoznajemy się ze wskazaniami tam zamieszczonymi. Oddajemy go w formie papierowej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła albo przesyłamy go drogą elektroniczną. Nie przesyłamy elektronicznie zdjęć formularzy(!).

O przynależnosci do parafii decyduje nie zameldowanie, lecz tylko fakt zamieszkania (przynajmniej około pół roku). Jeżeli jest rodzina (lub osoby zamieszkują razem) - to wypisujemy formularz dla każdej z osób oddzielnie.
________________________

Administratorem danych osobowych podanych w ramach formularza jest Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła z siedzibą przy ul. Pliszki 20, 44-114 Gliwice Sikornik. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim. Szanujemy Państwa dane i chronimy je. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych przez Administratora można kontaktować się z wykorzystaniem powyższych danych adresowych. Szczegółowe informacje na ten temat oraz praw, jakie Państwu przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności - zobacz: stopka strony parafialnej.
_________________________

Pliki do pobrania