Kancelaria

Kancelistka: Klatka Jolanta
tel. 32  232 58 38, wewn. 6 (nr wewn. - tylko w godzinach urzędowania)

 

GODZINY  URZĘDOWANIA:

KANCELARIA  CZYNNA

poniedziałek: od 17:00 do 18:00

wtorek:  nieczynna

środa:   od 17:00 do 18:00

czwartek: od 8:30 do 10:00

piątek:   od 16:30 do 18:00

UWAGA: w dniach odwiedzin duszpasterskich („kolędy”): sprawy związane z sakramentami (w tym, zaświadczenia dla chrzestnych) – można realizować tylko do południa  - w czwartki od 8:30 do 10:00 i soboty od 9:00 - 9:30;

inne informacje:

  • zapowiedzi przedmałżeńskie: dostarczenie celem ich wygłoszenia, także odebrania po ich wygłoszeniu - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • przeniesienie formalności przedślubnych (do innej parafii): - każdego dnia w godzinach urzędowania
  • sprawy formalności przedślubnych (w naszej parafii): wymagane uzgodnienie terminu (np. telefoniczne); jest możliwa wcześniejsza rezerwacja terminu ślubu (śluby nie odbywają się w niedziele i święta nakazane)
  • sprawy pogrzebowe:  także poza w/w dniami i godzinami; szczegółowe informacje - zobacz poniżej
  • proboszcz (rozmowy): piątki od 17:00 do 18:00 – konieczne jest wcześniejsze uzgodnienie terminu (np. telefoniczne, e-mail' owe)

Płatności – można realizować gotówką lub kartą

KANCELARIA  NIECZYNNA

Kancelaria parafialna jest nieczynna w uroczystości kościelne i święta państwowe oraz w dni paschalne i w dniu odpustu parafialnego (tj. w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Św.).

więcej  informacji: zob.  poniżej ...

 

WAŻNIEJSZE  INFORMACJE

Sprawy dotyczące udzielania sakramentów (w tym, zaświadczeń dla chrzestnych) - są załatwiane wyłącznie przez duszpasterzy podczas w/w godzin urzędowania kancelarii
(wyjątek: w dniach tzw. odwiedzin kolędowych – wtedy są załatwiane tylko w czwartki od godz. 8:30 do 10:00 i w soboty od godz. 9:00 do 9:30; można wyjatkowo w innym terminie, ale uzgodnionym wcześniej np. telefonicznie z duszpasterzem).Sakrament Chrztu - więcej >

Terminy udzielania sakramentu chrztu dzieciom - w roku 2022:
tylko podczas Mszy św. o godz. 12:00 w następujące dni:   16.01. | 20.02. | 20.03. | 17.04.| 15.05. | 19.06. | 17.07. | 21.08. | 18.09. | 16.10. |20.11. | 25.12.


Sakrament Eucharystii - więcej >

Intencje mszalne - rezerwacje terminów - są przyjmowane w kancelarii w godzinach urzędowania, a także internetowo (zob. na naszej stronie: WOLNE TERMINY lub REZERWACJA INTENCJI)

UWAGA: rezeruwjemy zatem intencje mszalne na trzy sposoby: osobiście w kancelarii lub telefonicznie lub internetowo; (!) nie zamawiamy nigdy terminów intencji mszalnych poprzez sam przelew pieniężny na konto bankowe (wyciągi bankowe są bowiem przeglądane tylko kilka razy w miesiącu); przelewem bankowym z tej okazji jedynie przesyłamy mszalny dar pieniężny (tzw. stypendium mszalne).

ZAMAWIANIE  TERMINÓW  INTENCJI  INTERNETOWO - Wystarczy wejść na podstronę INFORMACJE/ do zakładki rezerwacja intencji mszalnych online albo do zakładki wolne terminy intencji Mszy św. Następnie, wypełniamy rubryki formularza i potwierdzamy konieczne rubryki. Gdyby się okazało, że ktoś nieco wcześniej na ten sam termin dokonał rezerwacji, wtedy Państwo zostaną powiadomieni o zajętości terminu (wtedy zostanie zaproponowany inny termin).
Po rezerwacji terminu, najpóźniej do dwóch dni roboczych urzędowania kancelarii, osoba zamawiająca zawsze otrzymuje potwierdzenie tego faktu, na wskazany nr telefonu lub adres e-mailowy.
Możliwość rezygnacji z tak dokonanej rezerwacji terminu istnieje, ale już nie  internetowo, lecz tylko poprzez kontakt bezpośredni lub telefoniczny podczas godzin urzędowania kancelarii.

___________________

Na rok 2023 rezerwacje terminów intencji mszalnych będą przyjmowane:

  • intencje z okazji okrągłych rocznic zawarcia sakramentu małżeństwa i urodzin – od 17. do 21. października 2022 r.; natomiast wszystkie intencje – od 24. października 2022 r.
  • Istnieje możliwość rezerwacji terminu intencji Mszy św. „Gregoriańskiej”: aktualnie na 2022 i 2023 r. - brak jest wolnych terminów; możliwa jest rezerwacja na 2024 r. tylko na miesiąc: grudzień, zawsze tylko o godz. 7:30.
    „Msza św. Gregoriańska” plik do pobrania

Można bez ograniczeń w ciągu roku zamawiać intencje mszalne do Mszy św. zbiorowej (tzn. więcej intencji) - celebrowanej przez jednego prezbitera, sprawowanej w czwartki (z wyjątkiem świąt) o godz. 18:30 (uwaga: w adwencie: o 17:30) oraz także z okazji rocznicy ślubu, sprawowanej o godz. 12:00 w 1. niedziele każdego miesiąca, także w grudniu w 2. święto Bożego Narodzenia i 2. święto Wielkanocy.

____________________

SPOSOBY  SPRAWOWANIA  MSZY  ŚW.:

Od 1. stycznia do 31. marca – Msza św. w dni powszednie o 7:30 jest koncelebrowana;
Od 1. kwietnia do 30. czerwca – Msza św. w dni powszednie o 18:30 jest koncelebrowana;
Od 1. września do 30. listopada – Msza św. w dni powszednie o 18:30 jest koncelebrowana;
Od 1. do 31. grudnia – Msza św. w dni powszednie o 7:30 jest koncelebrowana.


Sakrament Małżeństwa – Informacje dla przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa: więcej >

  • Szczegółowe informacje dla narzeczonych – poniżej:

Ponierz plik (w formacie PDF) – Wskazówki przedślubne dla narzeczonych

_________________________________________________________________________________________________________________________________

O sakramentach - więcej informacji można znaleźć na stronach w zakładce DUSZPASTERSTWO -> SAKRAMENTY


Sprawy dotyczące ceremonii pogrzebu - więcej >


Księgi metrykalne - chrztów, ślubów i zgonów parafia prowadzi od początku jej istnienia, tj. od końca sierpnia 1988


Jeżeli Państwo są nowymi Parafianami, to zgłoszenie swej przynależności do naszej społeczności prosimy dokonać poprzez wypełnienie formularza (zobacz poniżej). Przed wypełnieniem formularza, jak go prawidłowo wypełnić, zapoznajemy się z uwagami tam zamieszczonymi. Oddajemy go w formie papierowej w kancelarii parafialnej lub w zakrystii kościoła albo przesyłamy go drogą elektroniczną.

O przynależnosci do parafii decyduje nie zameldowanie, lecz tylko fakt zamieszkania (przynajmniej około pół roku). Jeżeli jest rodzina (lub osoby zamieszkują razem) - to wypisujemy formularz dla każdej z osób oddzielnie.

Administratorem danych osobowych podanych w ramach formularza jest Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła z siedzibą przy ul. Pliszki 20, 44-114 Gliwice Sikornik. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim. Szanujemy Państwa dane i chronimy je. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych przez Administratora można kontaktować się z wykorzystaniem powyższych danych adresowych. Szczegółowe informacje na ten temat oraz praw, jakie Państwu przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności - zobacz: stopka strony parafialnej.

Pliki do pobrania